W jaki sposób filmuje się skoki ze spadochronem?

Skok ze spadochronem to niewątpliwie niezapomniane przeżycie. Szczególnie dla tych, którzy podejmują się tego wyzwania pierwszy raz, szybowanie w przestworzach jest doświadczeniem, które wywołuje niepowtarzalne emocje. Wiele osób decyduje się więc na wybór dodatkowej usługi, która pozwoli na zdobycie zarówno filmu, jak i zdjęć z całego procesu. Pozwala to na przeżycie po raz drugi, trzeci, czwarty czy dziesiąty tych samych chwil, jak i podzielenie się nimi ze znajomymi oraz rodziną. Jednak jakim sposobem zdobywa się niezbędny do tego materiał?

W jaki sposób filmuje się skoki ze spadochronem?

Teoretycznie do filmowania skoków spadochronowych można korzystać z wielu metod, lecz w praktyce używa się tylko jednej. Mowa oczywiście o skorzystaniu z pomocy dodatkowego skoczka, który znajdując się obok osoby wykonującej skok z tandempilotem posiada kamerę znajdującą się na jego kasku. To rozwiązanie, które pozwala skupić się osobie szybującej na odbywaniu lotu w przestworzach, bez konieczności martwienia się o trzymanie aparatu w rękach.

Największym atutem, który niesie za sobą skorzystanie z dodatkowego skoczka, który odpowiada za filmowanie, jest jakość uzyskanego materiału. Kamera przymocowana do jego kasku jest najczęściej profesjonalnym urządzeniem, które przystosowane jest do trudnych warunków, które występują kilka kilometrów nad poziomem morza. Zarówno zdjęcia, jak i film, które otrzymują Klienci, posiadają niezwykle wysoką jakość (również dzięki stabilności, którą osiąga się dzięki umieszczeniu kamery na kasku).

Skorzystanie z pomocy osoby lecącej obok oznacza również, iż zdjęcia mogą być robione z różnych perspektyw, innych niż z pierwszej osoby. Uśmiech Klienta szybującego na tle nieba, jeden z trików powietrznych tandem pilota czy moment lądowania – wszystko to zostaje uchwycone przez profesjonalistę, który, zna się na swojej pracy jak mało kto. Więc jeśli i ty chciałbyś zdobyć pamiątkę ze swojego skoku ze spadochronem, poinformuj instruktora, a przygotowana zostanie dla Ciebie owa usługa.