FAQ – najcześciej zadawane pytania

Jak ubrać się do skoku?

Najlepiej będzie jeśli ubierzesz się stosownie do temperatury panującej na zewnątrz. Doskonałym pomysłem będzie założenie bielizny termicznej, jeśli taką posiadasz. W razie potrzeby, dysponujemy odzieżą ochronną, która zapewni Ci komfort podczas skoku. Mamy kombinezony, rękawiczki, coś na głowę i oczywiście okulary.

Czy można skakać w okularach korekcyjnych?

Tak, skaczą u nas również osoby mające wady wzroku. Byłaby szkoda, gdyby ktoś nie mógł cieszyć się pięknymi widokami, tylko dlatego, że ma słabszy wzrok. Właśnie dlatego zaopatrzyliśmy się w specjalne gogle ochronne, zakładane na okulary korekcyjne.

Jak dojechać na miejsce skoku?

Organizowane przez nas skoki odbywają się na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej Przylep-Skokowa 18 Zielona Góra. Na terenie obiektu znajduje się duży parking, więc można dojechać do nas samochodem, można rowerem , od centrum na lotnisko jest około 7 km, a można też autobusem linii “20”, która jedzie z Osiedla Śląskiego przez centrum, Dworzec PKP na samo lotnisko.

Czy osoby niepełnosprawne mogą brać udział w skoku ze spadochronem?

Oczywiście, bardzo chętnie skaczemy z takimi osobami. Mamy nawet przygotowaną specjalną cenę dla osób niepełnosprawnych.

W jakim okresie przeprowadzane są skoki ze spadochronem?

Wszystko zależy od pogody. Przeważnie sezon rozpoczynamy na przełomie marca i kwietnia, a kończymy z upływem października.

Kiedy skok będzie najprzyjemniejszy?

Jest to trudne pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ja lubię skakać o każdej porze dnia i nocy, zarówno latem jak i zimą. Można jednak przyjąć, że najprzyjemniej jest wtedy, gdy jest ciepło.

Ile kosztuje skok ze spadochronem?

Koszt skoku z filmem oraz zdjęciami wynosi 950 zł. Bez zdjęć oraz filmu cena wynosi 700 zł. Warto jednak zwracać uwagę na liczne promocje pojawiające się na naszej stronie. Dzięki nim cena może być niższa.

Czy można kupić skok w prezencie?

Tak, wystarczy nabyć kupon podarunkowy. Może on mieć zarówno formę elektroniczną, jak i papierową. Wersję cyfrową przesyłamy pod wskazany adres e-mail. Jeśli chcesz otrzymać kupon w formie papierowej, wyślemy Ci go pocztą. Na terenie Zielonej Góry możemy dostarczyć go osobiście.

Jak długo ważny jest kupon podarunkowy?

Akceptujemy kupony podarunkowe oferowane przez kilka firm. Każdy z nich ma swoją datę ważności. W przypadku zakupu kuponu bezpośrednio u nas, będzie on ważny bezterminowo, chyba, że ktoś zażyczy sobie, by umieścić na nim datę ważności. W takim przypadku będzie ona znajdować się na dolnej części kuponu.

Czy kupony są wystawiane imiennie ?

W większości przypadków oferujemy kupony imienne, jednak na życzenie możemy wystawić je na OKAZICIELA.

Czy biorąc udział w skoku mam jakieś ubezpieczenie?

Oczywiście, że tak. Obejmuje Cię OC, które zgodnie z przepisami musi posiadać tandem pilot. Ponadto każda skacząca z nami osoba ma wykupione NNW. Jest ono wliczone w cenę, więc nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Czy skakanie ze spadochronem jest bezpieczne?

Podczas skoku gwarantuję maksymalny poziom bezpieczeństwa, jednak należy pamiętać, że jest to sport ekstremalny. Polega na opuszczeniu samolotu na wysokości kilku kilometrów nad ziemią, więc naturalnie wiąże się z pewnym ryzykiem. Wypadki zdarzały się od zawsze i zawsze będą się zdarzać.
Mimo wszystko, pragnę Cię poinformować, że skoki w tandemie uchodzą za najbezpieczniejsze. Przez cały czas pozostajesz pod opieką doświadczonego tandem pilota, a nie każdy może zdobyć stosowne uprawnienia. Jestem nie tylko tandem pilotem oraz instruktorem, ale także mechanikiem sprzętu spadochronowego, co znaczy, że układam i naprawiam spadochrony. Dzięki temu dysponuję umiejętnościami i wiedzą, które pozwolą zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Nie zapominajmy jednak, że gdyby skoki spadochronowe były bardziej jak np. szachy i nie wiązałyby się z adrenaliną, pewnie byś się nimi nie zainteresował.

W jaki sposób mogę zakupić voucher na skok?

Ja sprzedaję skoki spadochronowe, a nie vouchery, czy kupony podarunkowe. W związku z tym, można otrzymać kupon bez żadnych zobowiązań(bez opłat). Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie, zadzwonić do mnie lub wysłać e-mail z prośbą o kupon. Następnie, osoba obdarowana kuponem zgłasza się i rezerwuje termin, wtedy ja kontaktuję się z darczyńcą w celu uzyskania opłaty rezerwacyjnej, która wynosi 100 zł. Resztę należności można uregulować na miejscu, przed skokiem, w jego trakcie lub po nim. Akceptujemy opłaty zarówno gotówką, jak i przelewem.

Czy mogę zabrać ze sobą swoją kamerę?

Osoby, które mają wykupiony skok z filmem, mogą wziąć ze sobą kamerę. Należy o tym wspomnieć tandem pilotowi. Można ją zamontować tylko na piersiach. W przypadku, gdy wykupiony jest skok bez filmu, nie ma możliwości zabrania ze sobą kamery, ponieważ jest to skok BEZ filmu oraz BEZ zdjęć.

© Copyright - SkyKrawiec