Skok w tandemie. Jak się przygotować?

Skok w tandemie to dla wielu osób pełne adrenaliny i niezapomnianych chwil przeżycie. Wyposażeni w spadochron oraz w towarzystwie instruktora opuszczamy samolot, po czym naszym oczom ukazuje się olbrzymia przestrzeń, a przyciąganie grawitacyjne sprawia, iż lądowanie zbliża się wielkimi krokami. Co jednak należy zrobić, by nowe doświadczenie było nie tylko godne zapamiętania, lecz również i bezpieczna dla nas oraz tandempilota?

Skok w tandemie. Jak się przygotować?

Na początek warto się zastanowić, czy jest to doświadczenie przeznaczone dla nas. Jeśli panicznie boisz się skoku, lepiej jest zdecydować się na niego, gdy będziesz w pełni gotowy lub gotowa. To również zła propozycja dla osób, które przekraczają dopuszczalną maksymalną wagę – należy wtedy zrzucić zbędne kilogramy, by bez problemu wynająć nasze usługi.

Na miejsce, w którym odbywał się będzie skok należy przybyć co najmniej godzinę przed wzbiciem się w powietrze. Jest to wymagane, by przejść szkolenie oraz zapoznać się zarówno z tandempilotem, jak i wyposażeniem, z którego będziemy korzystać. To również idealny czas na to, by przygotować się psychicznie na nadchodzące doświadczenie – nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ nasi Klienci są w dobrych rękach. 🙂

Przed skokiem poprosimy Cię o podpisanie oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia. To konieczność prawna, która chroni zarówno nas, jak i Ciebie. Osoby, które borykają się z poważnymi schorzeniami nie powinny podejmować się opisywanej aktywności.

Najlepiej będzie, gdy przyjedziesz do nas jedynie po lekkim posiłku oraz wyspany/-a i pełny/-a sił. Zagwarantuje to najlepsze możliwe warunki fizyczne oraz psychiczne podczas wykonywania skoku w tandemie. Nie polecamy spożywania ciężkostrawnych posiłków, szczególnie osobom, które miewają “motylki w brzuchu”. Należy również przygotować się do słuchania wszystkich poleceń instruktora, co zapewni maksymalny poziom bezpieczeństwa. Jeśli dostosujesz się do wszystkich podanych wyżej wytycznych, bezproblemowo oddasz skok swoich marzeń.