Pierwszy skok ze spadochronem – jak się ubrać?

Zdecydowałeś się na przeżycie ekscytującej przygody podczas swobodnego lotu przez przestrzeń powietrzną? Z pewnością chcesz się odpowiednio przygotować do tak dużego wydarzenia. Jedną z pierwszych wątpliwości, jaka pojawia się w głowach osób poszukujących nowych aktywności pełnych adrenaliny jest kwestia tego, co założyć na pierwszy skok spadochronowy.

Przygotowaliśmy wskazówki na ten temat, dzięki którym dobierzesz swoje ubrania tak, że będziesz nie tylko wyglądał modnie i czuł się komfortowo, ale przede wszystkim zwiększysz bezpieczeństwo skoku.

Jakich ubrań unikać podczas planowania pierwszego skoku spadochronowego?

Podczas planowania stroju, weźmy pod uwagę kilka kluczowych elementów. Odzież nie powinna być przesadnie obcisła, by nie krępowała naszych ruchów. Unikajmy jednak zbyt luźnych ubrań, ponieważ takie mogą stanowić zagrożenie podczas skoku ze spadochronem. Zwiewne tkaniny mogą ograniczyć zarówno nasze pole widzenia, jak i instruktora tandemu. Pamiętaj, że Twój opiekun musi mieć dostęp do wszystkich uchwytów podczas szybowania ze spadochronem, w czym mogą mu przeszkodzić trzepoczące na wietrze elementy odzieży.

Równie istotne jest, aby wybrany strój odpowiednio utrzymywał ciepło ciała, dlatego nie warto wybierać przewiewnych koszulek na ramiączkach z cienkich materiałów czy krótkich spodenek, które nie uchronią nas przed wychłodzeniem organizmu. Pamiętajmy, że temperatura w powietrzu jest znacznie niższa niż ta, która panuje przy gruncie. Podczas planowania stroju, zrezygnujmy z zakładania niewygodnego obuwia na obcasie, balerinek, klapek i innych butów bez sznurowadeł.

Jak ubrać się na pierwszy skok spadochronowy?

Wybierzmy taką odzież, która będzie wygodna i zapewni nam pełną swobodę ruchów. Warto wybrać ubrania sportowe, które założymy warstwowo. Załóżmy długie spodnie – mogą być to komfortowe joggery. Nie zapomnijmy również o odpowiednim obuwiu. Zdecydujmy się na wiązane buty sportowe, które zapewnią nam wygodę podczas lądowania. W dodatkowy asortyment (kask czy gogle) wyposaży nas firma, zajmująca się profesjonalną organizacją lotów ze spadochronem.