Wysokie temperatury a skok spadochronowy

Sezon na szybowanie przez przestworza trwa przez większość roku, jednak to ciepłe i słoneczne miesiące są niewątpliwie najlepszym czasem na wykonanie wymarzonego lotu. Skoki spadochronowe w lecie to czysta przyjemność, jednak zanim się na nie zdecydujesz, dowiedz się, w jaki sposób należy się do nich przygotować. Zapoznaj się z przygotowanymi przez nas wskazówkami i przekonaj się, jak podwyższone temperatury wpływają na realizację powietrznej przygody.

Wysokie temperatury a skok spadochronowy

Taka aktywność to niezawodna metoda na… ochłodę! Gdy na ziemi panują uporczywe upały, w powietrzu jest znacznie chłodniej, dlatego frunąc się przez przestworza możemy liczyć na długie chwile błogiej ulgi od wysokich temperatur. Realizacja lotu w bezchmurne dni lata to również gwarancja najpiękniejszych widoków, dlatego z pewnością nikogo nie dziwi, że właśnie w tym okresie tak dużo osób decyduje się na to wspaniałe przeżycie.

Aby ominąć tłumy, warto zaplanować podniebną atrakcję na godziny poranne. Dzięki temu ominiemy również te momenty dnia, gdy temperatury na słupku rtęci są najwyższe, co skróci czas wznoszenia się samolotu i oczekiwania na wykonanie skoku spadochronowego.

Jak się przygotować do skoku spadochronowego w lecie?

Szczególnie w upalne dni pamiętajmy o odpowiednim nawodnieniu. Unikajmy słodzonych napojów gazowanych, kawy oraz alkoholu. Zamiast nich sięgajmy po wodę wysokozmineralizowaną oraz rozpuszczalne elektrolity. Równie istotne jest, aby zjeść lekki posiłek najpóźniej na 30 minut przed lotem. Zadbajmy, aby nie było to danie typu fast food czy smażone, ciężkostrawne potrawy. Zdecydujmy się na kanapkę lub pożywną surówkę.

Trudno wyobrazić sobie skoki spadochronowe w lecie bez zastosowania kremów przeciwsłonecznych. Zabezpieczające skórę preparaty z filtrami UV stanowią absolutną podstawę, więc o nich nie zapominajmy. Warto również zatroszczyć się o odpowiedni ubiór w dniu, w którym planujemy zrealizować swą podniebną przygodę. Najlepszym wyborem będzie strój sportowy oraz zakryte, wiązane obuwie.